Social Welfare বাবে অসমত নিযুক্তি 2021: 7 প্ৰকল্প সহায়ক খালী পদ

Social Welfare

অসম সমাজ কল্যাণ বিভাগ তথা পোষণ অভিযান অসমে অসমৰ পোষণ অভিযানৰ ৰাজ্যিক প্ৰকল্প সঞ্চালকৰ অধীনত বিভিন্ন জিলাত ৭ খন জিলা প্ৰকল্প সহায়ক আৰু খণ্ড প্ৰকল্প সহায়ক খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এটা চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন মুকলি কৰিছে।

সমাজ কল্যাণ অসম নিযুক্তি 2021 বিৱৰণ:

1. জিলা প্ৰকল্প সহায়ক পদৰ সংখ্যা: 3 জিলা-অনুসৰি খালী পদ: • গোলাঘাট: ১ • দক্ষিণ চালমাৰা: 1 • ওদালগুৰি: ১ শিক্ষাগত অৰ্হতা: প্ৰৱন্ধন/ সামাজিক বিজ্ঞান/ পুষ্টিত স্নাতক ডিগ্ৰী/স্নাতকোত্তৰ ডিপ্লোমা। অভিজ্ঞতা: • ক্ষমতা নিৰ্মাণৰ নিম্নতম 2 বছৰৰ কামৰ অভিজ্ঞতা, পৰ্যৱেক্ষক দক্ষতাৰ সৈতে। • স্থানীয় ভাষাত ভাল মৌখিক আৰু লিখিত যোগাযোগ দক্ষতা আৰু ইংৰাজীত ন্যায্য দক্ষতা। • ভাল কম্পিউটাৰ দক্ষতা/ইণ্টাৰনেট/ইমেইলৰ জ্ঞান। • এটা দলত কাম কৰাৰ সামৰ্থ্য আৰু ব্যাপক ভ্ৰমণকৰাৰ ইচ্ছা। • বাধ্যতামূলকভাৱে স্থানীয় প্ৰাৰ্থীসকলক নিযুক্ত কৰিব লাগে। পাৰিশ্ৰমিক: প্ৰতি মাহে 18,000/- টকা 2. প্ৰকল্প সহায়ক খণ্ড কৰক নহয়। পদৰ সংখ্যা: 4 জিলা-অনুসৰি খালী পদ: • তিনিচুকীয়া: ২

• গোলাঘাট: ২


শিক্ষাগত অৰ্হতা: স্নাতক।
অভিজ্ঞতা:

• সম্প্ৰদায়/স্থানীয় চৰকাৰৰ সৈতে কাম কৰাৰ কমেও 1 বছৰৰ অভিজ্ঞতা।
• স্থানীয় ভাষাত ভাল মৌখিক আৰু লিখিত যোগাযোগ বাধ্যতামূলকভাৱে স্থানীয় প্ৰাৰ্থীসকলক নিযুক্ত কৰিব লাগে।

পাৰিশ্ৰমিক: প্ৰতি মাহে 15,000/- টকা সমাজ কল্যাণঅসম নিযুক্তিৰ বাবে অন্যান্য যোগ্যতা: বয়সৰ সীমা: প্ৰাৰ্থীৰ বয়স 18 ৰ পৰা 40 বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব। বয়সৰ ৰেহাই: সংৰক্ষিত শ্ৰেণীৰ প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে বয়সৰ উৰ্ধসীমাৰ শিথিলতা নিম্নলিখিত ধৰণৰ: • অ’বিচি/ এম.ও.বি.চি. : 3 বছৰ • অনুসূচীত জাতি/ জনজাতি: 5 বছৰ

• পিডব্লিউডি: 10 বছৰ


নাগৰিকত্ব: প্ৰাৰ্থীসকল ভাৰতৰ সংবিধানৰ অনুচ্ছেদ 5 ৰ পৰা 9 ৰ অধীনত নিৰ্ধাৰিত ভাৰতৰ নাগৰিক হ’ব লাগিব।


সমাজ কল্যাণ অসম নিযুক্তিৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে নিৰ্ধাৰিত আৱেদন বিন্যাস (পৰিশিষ্ট 1) অনুসৰি শিক্ষাগত অৰ্হতা, অভিজ্ঞতা আদি সম্পৰ্কীয় প্ৰশংসাপত্ৰৰ স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপিৰ সৈতে আবেদন কৰিব পাৰে। একাধিক পদৰ বাবে আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰতিটো পদৰ বিৰুদ্ধে পৃথক আবেদন পত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰয়োজন অনুসৰি মূল প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰস্তুত কৰিব লাগিব।

দাখিল কৰা আৱেদনসমূহ, নিৰ্ধাৰিত আৱেদন বিন্যাসৰ (পৰিশিষ্ট 1) বাহিৰে, বিবেচনা কৰা নহ’ব আৰু সাৰাংশভাৱে নাকচ কৰা হ’ব।

আৱেদনখন শীৰ্ষত আৱেদন কৰা পদটো স্পষ্টভাৱে উল্লেখ কৰি বন্ধ খামএখনত দাখিল কৰিব লাগে আৰু উদ্বেগজনক জিলা সমাজ কল্যাণ বিষয়া কাৰ্যালয়লৈ সম্বোধন কৰিব লাগে।


বাসস্থানৰ প্ৰমাণ হিচাপে, আবেদনকাৰীয়ে যিকোনো এখন নথিৰ ফটোকপি দাখিল কৰিব লাগিব, যেনে, ভোটাৰ আইডি/পিআৰচি/নিযুক্তি বিনিময় পঞ্জীয়ন নং/আৱাসী প্ৰমাণপত্ৰ সংশ্লিষ্ট চক্ৰ বিষয়াৰ পৰা।

সমাজ কল্যাণঅসম নিযুক্তি 2021-ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখসমূহ:

• আবেদন দাখিল কৰাৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 08/11/2021

• আৱেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ: কাৰ্যালয়ৰ সময়ত 26/11/2021
Advertisement: Click links
Official Website: Click links

Leave a Comment