NHM Assam Recruitment 2022,40 টা বিশেষজ্ঞ ৰ খালী পদ, অনলাইন আবেদন

NHM Assam Recruitment 2022


National Health Mission (NHM), অসমে চুক্তিভিত্তিক ভাৱে ব্যস্ততাৰ বাবে 40 জন বিশেষজ্ঞ (এনাস্থেটিষ্ট/ শিশু ৰোগ বিশেষজ্ঞ/ শিশু চিকিৎসক/ অ’জি) খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এটা বিজ্ঞাপন মুকলি কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে NHM Assam Recruitment ৰ বাবে ইয়াত অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

NHM Assam Recruitment 2022

পদৰ নাম: বিশেষজ্ঞ (Anaesthetist/ Paediatrician/ Surgeon/ O&G)
পদৰ সংখ্যা: 40

দৰমহা: 60,000/- টকা

শিক্ষাগত অৰ্হতা: স্বীকৃত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ পৰা প্ৰাসঙ্গিক ক্ষেত্ৰত স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী/ ডিপ্লোমাসহ এম.বি.বি.এছ. ডিগ্ৰী আৰু ভাৰতীয় অসম চিকিৎসা পৰিষদ/ চিকিৎসা পৰিষদত পঞ্জীভুক্ত হব লাগিব ।

বয়সৰ সীমা: 1 জানুৱাৰী 2022 তাৰিখলৈকে 65 বছৰলৈকে আবেদন কৰিব পাৰে ।


NHM Assam Recruitment ৰ বাছনি প্ৰক্ৰিয়া

সংশ্লিষ্ট পদবীৰ বাবে সাক্ষাৎকাৰ / বাছনি পৰীক্ষাৰ সময়সূচী সমূহ অস্থায়ীভাৱে তালিকাভুক্ত প্ৰাৰ্থীৰ তালিকাৰ সৈতে সময় মতে https://nhm.assam.gov.in ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা হ’ব।

সকলো আবেদনকাৰীক সেই অনুসৰি ৱেবছাইটটো চাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। সাক্ষাৎকাৰ/ বাছনি পৰীক্ষাৰ বাবে কোনো পৃথক ব্যক্তিগত কল লেটাৰ প্ৰেৰণ কৰা নহ’ব। সাক্ষাৎকাৰ/ বাছনি পৰীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ বাবে কোনো TA/DA পৰিশোধ কৰা নহয়।

NHM Assam Recruitment ৰ কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল NHM Assam  নিযুক্তি পৰ্টেললৈ গৈ অনলাইন মোডৰ জৰিয়তে এই খালী পদ সমূহৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে NHM Assam  নিযুক্তিৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব তলত উল্লেখ কৰা হল ।
  1. অনলাইন এপ্লিকেচন”ত ক্লিক কৰক, ক্লিক কৰাৰ লগে লগে নতুন ৱেবপৃষ্ঠা এটা খোল খাৱ ।
  2. আপোনাৰ সকলো ব্যক্তিগত আৰু লাগতিয়াল বিৱৰণ সমূহ পূৰণ কৰক আৰু প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আপলোড কৰক আৰু প্ৰপত্ৰখন দাখিল কৰক।
  3. সকলো নথিপত্ৰ আপলোড কৰাৰ পিছত আৱেদন প্ৰপত্ৰৰ এটা প্ৰিণ্ট আউট লওক। 
NHM Assam Recruitment 2022 ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ
  • আবেদন দাখিলৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 18/02/2022
  • আবেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ: 25/02/2022

Online Application Click Here
Advertisement Click Here

Leave a Comment