DEE LP UP Teacher Recruitment 2022, 9354 খালী পদ, অনলাইন আবেদন

DEE LP UP Teacher Recruitment 2022

 

অসমৰ প্ৰাথমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ে এলপি স্কুলৰ সহকাৰী শিক্ষক আৰু সহকাৰী শিক্ষক, বিজ্ঞান শিক্ষক, অসম ভাষা শিক্ষক আৰু উত্তৰ প্ৰদেশ ৰ প্ৰাথমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ অধীনত উত্তৰ প্ৰদেশ বিদ্যালয়ৰ মণিপুৰী ভাষা শিক্ষকৰ ৯৩৫৪ টা খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এক নিযুক্তি জাননী প্ৰকাশ কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ইয়াত অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। 

DEE, অসমৰ বিজ্ঞাপনৰ বিৰুদ্ধে এলপি আৰু ইউপি বিদ্যালয়ৰ নিয়মীয়া শিক্ষকপদৰ বাবে অসম টেট 2021 ত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকলে দাখিল কৰা পূৰ্বৰ সকলো অনলাইন আৱেদন বাতিল কৰা হৈছে আৰু তেওঁলোকৰ নাম আৰু সকলো সম্পৰ্কিত বিৱৰণ নিযুক্তি ডাটাবেচৰ পৰা বিলোপ কৰা হৈছে।

আগ্ৰহী অসম টেট ২০২১ ৰ যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে এতিয়া ১ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২২ ৰ মাজনিশাৰ পৰা ১৫/০২/২০২২ ৰ মাজনিশালৈকে অসমৰ ডিইইৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত আন সকলো প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰৰ সৈতে সংশোধিত অসম টেট ২০২১ স্কোৰ কাৰ্ডৰ সৈতে নতুনকৈ আবেদন কৰিব পাৰিব।

অসম টেট ২০২১ ৰ প্ৰাৰ্থীসকলে নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ সকলো উদ্দেশ্যৰ বাবে কেৱল নতুন স্বীকৃতি প্ৰাপ্তি উপস্থাপন কৰিব লাগিব।

 DEE LP UP Teacher Recruitment 2022

পদসমূহৰ নাম:
 
1. সহকাৰী শিক্ষক (এলপি) (Assistant Teacher (LP))
2. সহকাৰী শিক্ষক (ইউপি) (Assistant Teacher (UP))
3. বিজ্ঞান শিক্ষক (Science Teacher)
4. অসম ভাষাৰ শিক্ষক (Assamese Language Teacher)
5. মণিপুৰী ভাষাৰ শিক্ষক (Manipuri Language Teacher)
 
পদৰ সংখ্যা: 9354 [ এলপি: 7242, ইউপি: 2112 ] 


জিলা অনুসৰি খালী পদ: ইডব্লিউএছ/অ’বিচি/এম.ও.বি.চি./এছ.চি./এছ.টি./এছ.টি.(এইচ.)/পি.ডব্লিউ.ডি./মহিলা আদিৰ বাবে সংৰক্ষণ দেখুওৱা খালী পদবোৰ জিলা-অনুসৰি, মধ্যম-অনুসৰি আৰু শ্ৰেণীঅনুসৰি বিভাজন বিভাজন বিজ্ঞাপন বিৱৰণ (খালী পদ বিভাজন)ত দেখা যাব। 

 
হেল্পলাইন নম্বৰ আৰু ইমেইল: 8453395494, 8453395493, 8453395492, 8453395491 বা [email protected]
 

DEE LP UP Teacher Recruitment ৰ বাবে যোগ্যতাৰ চৰ্ত 

বয়সৰ সীমা: এজন প্ৰাৰ্থীৰ বয়স 18 বছৰৰ কম হ’ব নালাগিব আৰু 1 জানুৱাৰী 2021 তাৰিখলৈকে 40 বছৰতকৈ অধিক নহ’ব লাগিব।
 
বয়সৰ ৰেহাই: বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ বাবে শ্ৰেণী-অনুসৰি বয়সৰ ৰেহাই তলত উল্লেখ কৰা অনুসৰি:
 
  • প্ৰাক্তন সৈনিক: 42 বছৰ
  • অবিচি/ এম.ও.বি.চি. : 43 বছৰ
  • অনুসূচীত জাতি/জনজাতি(পি)/এছটি(এইচ): 45 বছৰ
  • বিকলাঙ্গ ব্যক্তি (পিডব্লিউডি): 50 বছৰ 
 
সৰু পাৰিবাৰিক নিয়মাৱলী: একক বা একাধিক অংশীদাৰৰ পৰা 01/01/2021 তাৰিখে বা তাৰ পিছত দুটাতকৈ অধিক জীৱিত সন্তান থকা কোনো ব্যক্তি ক্ষুদ্ৰ পাৰিবাৰিক নিয়মৰ ওপৰত চৰকাৰী নীতি অনুসৰি নিযুক্তিৰ বাবে যোগ্য নহ’ব।
 
টেট প্ৰমাণপত্ৰ: অসমৰ প্ৰাথমিক শিক্ষা বিভাগে অনুষ্ঠিত কৰা অসম শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাত (এটিইটি) উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকল আবেদন কৰাৰ বাবে যোগ্য হ’ব আৰু অক্টোবৰ, 2021 মাহত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অসম টেটত অৱতীৰ্ণ হ’ব আৰু উত্তীৰ্ণ হ’ব (বিজ্ঞাপন নং) এছ.এছ.এ./এষ্ট/টি.ই.টি./মিস্ক/508/201 1/পি.ভি.7589 তাৰিখ 14/09/2021) ফলাফল ঘোষণাকৰাৰ পিছত আবেদন কৰিবলৈ যোগ্য হ’ব।

 

  • CISF Constable Recruitment 2022,1149 কনিষ্টবল খালী পদ
  • Assam High School Teacher Recruitment 2022, 387 স্নাতক শিক্ষকৰ খালী পদ

 

 
নিৰ্দেশনাৰ মাধ্যম: প্ৰাৰ্থীৰ অসম শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ (এটিইটি) ভাষা-1 বিদ্যালয়ৰ নিৰ্দেশনাৰ মাধ্যমৰ সৈতে মিলা হ’ব, য’ত প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন কৰিব বিচাৰে। উদাহৰণ স্বৰূপে, যদি কোনো প্ৰাৰ্থীয়ে এখন অসম মাধ্যমৰ বিদ্যালয়ত আবেদন কৰিব বিচাৰে, প্ৰাৰ্থীজনৰ অসম টেটত ভাষা-1 হিচাপে অসম থাকিব লাগিব। একেদৰে, বড়ো/গাৰো/বঙালী/মণিপুৰী/হিন্দী/হমাৰ আদি ভাষা বিদ্যালয়ৰ বাবে, প্ৰাৰ্থীজনৰ অসম প্ৰাথমিক শিক্ষা বিভাগৰ দ্বাৰা পৰিচালিত অসম টেটত ভাষা-1 হিচাপে বড়ো/গাৰো/বঙালী/মণিপুৰী/হিন্দী/হমাৰ আদি থাকিব লাগিব।
 
এলপি স্কুলৰ সহকাৰী শিক্ষক আৰু কেৱল উত্তৰ প্ৰদেশ বিদ্যালয়ৰ বিজ্ঞান শিক্ষকসহকাৰী শিক্ষকৰ পদত নিৰ্দেশনাৰ চৰ্তৰ মাধ্যম প্ৰযোজ্য। 
 
শিক্ষাগত অৰ্হতা: প্ৰতিটো পদৰ বাবে পোষ্ট-ৱাইজ শিক্ষাগত অৰ্হতা তলত উল্লেখ কৰা অনুসৰি।
 

 DEE Assam Teacher Recruitment কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

 

  1. আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল ডিইই অসম নিযুক্তি পৰ্টেললৈ গৈ এই খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে অসম TET শিক্ষকৰ খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰিব পাৰে।
  2. “অনলাইন এপ্লিকেচন”ত ক্লিক কৰক আৰু “এতিয়া পঞ্জীয়ন কৰক” ক্লিক কৰি পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰক।
  3. পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত, আপোনাৰ সকলো ব্যক্তিগত আৰু শৈক্ষিক বিৱৰণ পূৰণ কৰক আৰু প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আপলোড কৰক।
  4. শেষত, প্ৰপত্ৰখন দাখিল কৰক।
  5. অনলাইন আৱেদন দাখিল কৰাৰ পিছত, প্ৰাৰ্থীসকলে দাখিল কৰা আবেদনৰ বিপৰীতে এক অনন্য নম্বৰ লাভ কৰিব আৰু ভৱিষ্যতৰ সকলো প্ৰসংগৰ বাবে অনন্য নম্বৰৰ প্ৰিণ্টআউট ৰাখিব।
  6. প্ৰাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদন দাখিল কৰোঁতে সতৰ্ক হ’ব লাগে কিয়নো অসম টেট পৰীক্ষাৰ এটা নিৰ্দিষ্ট ৰোল নম্বৰৰ বিৰুদ্ধে অনলাইন আবেদন দাখিল কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকক দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে অনলাইন আবেদন দাখিল কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নহ’ব।
টোকা: ২০২১ চনৰ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হোৱা অসম টেট পৰীক্ষা ২০২১ ত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকলে ৩১ ডিচেম্বৰ ২০২১ লৈকে এই পদসমূহৰ বাবে তেওঁলোকৰ অনলাইন আবেদন দাখিল কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।
অৱশ্যে, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ TET অৰ্হতাৰ বিপৰীতে জাৰী কৰা প্ৰমাণপত্ৰ আৰু মাৰ্কশ্বীট প্ৰাপ্ত নকৰালৈকে, তেওঁলোকক প্ৰমাণপত্ৰ নম্বৰৰ বাবে ৰখা ক্ষেত্ৰত TET ৰোল নম্বৰপ্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ আৰু অনলাইন এপ্লিকেচন মডিউলত মাৰ্কশ্বীটৰ ঠাইত স্কোৰ কাৰ্ড আপলোড কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব।

 

 

DEE Teacher Recruitment 2022 গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখসমূহ 

 

  •  অনলাইন আবেদন দাখিলৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 02/02/2022
  •  অনলাইন আবেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ: 15/02/2022 মাজনিশা

 

 

Online Application Click Here
Advertisement Details Click Here | Re-apply Notice
Vacancy Breakup Click Here
Official Website Click Here

Leave a Comment