India Post Recruitment 2022 | 98083 Postman, Mail Guard & MTS Vacancy

আপোনালোক সকলোৱে জানে যে Indian Post Office য়ে প্ৰতি বছৰে বহুতো পোষ্ট  মুকলি কৰি দিয়ে আৰু এই বছৰো India Post Recruitment ২০২২ বাবে Post উলিওৱা হৈছে যাৰ অধীনত ৯৮০৮৩ টা  Indian Post ৰ চাকৰি মুকলাই দিয়া কথা কোৱা হৈছে। এতিয়া যদি আপুনিও Postman, Mail Guard বা MTS ৰ দৰে এটা পোষ্ট পাব বিচাৰে তেন্তে ইয়াৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিব লাগিব অতি সোনকালে। বৰ্তমান শেষ তাৰিখ ঘোষণা কৰা হোৱা নাই যদিও অতি সোনকালে মুক্তি পাব বুলি আমি নিশ্চিত। দশম আৰু দ্বাদশ উত্তীৰ্ণৰ সকলো লোকে Post Office Recruitment 2022 ৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব আৰু আবেদন কৰিবলৈ আপুনি ইণ্ডিয়া পোষ্টৰ অফিচিয়েল ৱেবচাইটত যাব লাগিব। বয়সৰ সীমাৰ কথা ক’বলৈ গ’লে ১৮ বছৰৰ পৰা ৩২ বছৰলৈকে এই সকলো ল’ৰা-ছোৱালীয়ে অনলাইনযোগে আবেদন কৰিব পাৰে ইয়াৰ বাবে। এই India Post Recruitment 2022 খন প্ৰায় ২৩ খন ৰাজ্যৰ বাবে লোৱা হৈছে আৰু সকলোৰে পদ বেলেগ বেলেগ। এই নিযুক্তিত ৫৯০৯৯ টা Postman ১৪৪৫ Mail Gurrd আৰু ৩৭৫৩৯ টা MTS পদ আছে, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ অঞ্চল অনুসৰি আবেদন কৰিব পাৰিব।
India Post Recruitment 2022

India Post Jobs Notification 2022

India Post Recruitment 2022 - ৯৮০৮৩ ডাকঘৰীয়া, মেইল ​​গাৰ্ড, মাল্টি টাস্কিং কৰ্মচাৰী খালী পদ (অনলাইন আবেদন): ইণ্ডিয়া পোষ্টে শেহতীয়াকৈ সমগ্ৰ ভাৰততে খালী হোৱা ৯৮০৮৩ ডাকঘৰীয়া, মেইল ​​গাৰ্ড, মাল্টি টাস্কিং কৰ্মচাৰীৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন প্ৰকাশ কৰিছে। বিভিন্ন নিউজ পৰ্টেলত ঘোষণা কৰা হৈছে যে ডাক বিভাগ, আৰু যোগাযোগ মন্ত্ৰালয়ে ইণ্ডিয়া ডাক চাকৰি ২০২২ ৰ বাবে এখন চমু অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰিছে।নিউজ পৰ্টেলত প্ৰকাশিত নিয়োগ সংবাদ অনুসৰি ভাৰত ডাকঘৰত ডাকঘৰীয়া, মেইলৰ বাবে খালী পদ ঘোষণা কৰা হৈছে। গাৰ্ড আৰু মাল্টি টাস্কিং ষ্টাফৰ পদ। আৰু এই আটাইকেইটা পদৰ খালী পদৰ সংখ্যা ৯৮০৮৩টা পদ হিচাপে অধিসূচনা কৰা হৈছে। এতিয়া ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে ২০২২ চনৰ ১৭ ছেপ্টেম্বৰ বা তাৰ আগতে আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব।

India Post Office Job Vacancy Details

আপুনি তলত চাব পাৰে কোন ৰাজ্যত কিমা পোষ্ট খালি হব। যেতিয়াই অফিচিয়েল ৱেবচাইডে অনলাইন লিংক মুকলি কৰি দিব আমি তেতিয়াই খুব সোনকালে আপোনাক আমাৰ ৱেবচাইড সেই খবৰ জনাই দিয়া হব।
India Post Recruitment 2022


Important WebLinks of India Post Recruitment 2022

Advertisement Details Click here
Official Website Click here
AssamSakori Whatsapp Group Join Now
YouTube Channel Subscribe
AssamSakori Telegram Channel Join Now
AssamSakori FB Group Join Now

Post a Comment

Previous Post

Contact Form